אזכרה – 28 שנים לאברהמלה שור במענית 2018

לזכרם ולכבודנו
האתר הוקם על ידי צוות מחיילי הפלוגה, במטרה לזכור ולהזכיר לנו ולדורות הבאים

אזכרה לאברהמל'ה שור, 28 שנים לפטירתו, בקיבוץ מענית 15.6.2018

זאב שורק 20.6.2018

ניצני האירוע הנצו לפני כחצי שנה, עם הקמת אתר הפלס"ר שלנו – פלס"ר 7 לוחמי ששת הימים – ושיתוף המשפחות השכולות בו.

בשיחה עם אייל שור, בנו הבכור של אברהמל'ה, הסתבר כי האיש הוורבאלי הזה, סיפר מעט מאוד את שקרה אותו בפלוגה, הן בעת הכשרתנו והן את אירועי המלחמה (הראשונה שלנו. תמיד זוכרים את הראשונה. כל דבר שהוא ראשון/ראשונה נחרט היטב בראשינו ויותר מכך, בנפשנו).

אייל הביע את רצונו העז ואת רצון המשפחה לדעת על אבא, על הבעל, על האח ועל האחות. חשבנו אז. בתחילת דצמבר 2017, כי יהיה נחמד לערוך אזכרה, בה נספר (חבריו לאוהל וחבריו לפלוגה) את שאנו זוכרים מהאיש, במגבלות מרום גילנו ובריאותנו.

וכך היה …

הוזמנו לאזכרה בקיבוץ מענית

השתתפו:

המשפחה: אילנה האלמנה, הילדים (אייל, עפרי ויעל), הנכדים, דודו האח,  ניבה אחותו ובני ביתם.

חברים מהפלוגה, לוחמי ששת הימים: אורי אור, עמוס איילון, אלי ריקוביץ, שארית החברים מהאוהל (מנחם פרידמן, שלמה פרי פרידלנדר, ישי גלעדי וזאב שורק שפירא הח"מ), יוסי ברקן, תני גבע, אמוץ אבני, יונתן ברגור, מנחם שובל, איציק קיסילוב, גיורא שדמה.

חברים מנקודות נוספות בצבא.

עלינו לקבר של אברהמל'ה ושל גושן והתכנסנו לאחר מכן במועדון לחבר, בו סיפרנו באברהמל'ה ובתקופה (בהמשך יופקו קטעי וידיאו שצולמו).

דברי גיורא שדמה, לאזכרה של אברהמל'ה שור בקיבוץ מענית 15.6.2018

 

באנו לבקר את אברהמל'ה,

בצבא, בדרך כלל, קוראים לאנשים בשמות משפחה, אבל לאברהמל'ה קראנו בשמו, אברהמל'ה.

הכרנו במחנה טירונים לשריון, חסה, ליד אשקלון.

שנינו רצינו להגיע לסיירת, אך קצין המיון חשב אחרת. סופו של דבר, הגענו לפלוגה כשרוב החדשים כבר במהלך שיגרה של ריצות יום ולילה ואימוני כושר.

אברהמל'ה, קומתו נמוכה, המכנסיים תמיד במידה אחת גדולה מזו המתאימה לו, מייד הראה ש … הנה אני כאן… בעל רטוריקה מדהימה ואנרגיה בלתי נלאית.

חיילי הפלוגה התגבשו והתמקצעו בכישורים צבאיים וכך העברנו קורס אחר קורס. תקופת המתנה תפסה אותנו בתחילת קורס מפקדי סיור ובעקבותיה מלחמת ששת הימים, בה שכלנו שישה עשר מחברינו.

כל חייל ומפקד בפלוגה, מקומו לא יפקד מזיכרוננו, לנצח.

 

גיורא